Menu
Kamizelka odblaskowa obowiązkowym wyposażeniem motocyklisty?

Bezpieczeństwo na drodze to najważniejszy argument za używaniem przez motocyklistów kamizelek odblaskowych. Nowe przepisy nie regulują obowiązku jazdy z nich, ale już w przypadku postoju - należy mieć ją na sobie. Dla wygody i bezpieczeństwa, swojego i innych użytkowników drogi, lepiej mieć ją zawsze ubraną. Moda modą, a życie życiem. Dlatego kamizelka odblaskowa motocyklowa to coś, w co powinieneś się zaopatrzyć.

czytaj całość »
Jak sprawdzić świece zapłonowe w motocyklu?

Taka mała a taka ważna. Mowa o świecy zapłonowej, bez której nie uda się uruchomić silnika w samochodzie czy motocyklu. Ten raczej prosty i tani element lubi się często zużywać, dlatego tak ważne jest regularne sprawdzanie w jakiej jest kondycji. Jak sprawdzić świece zapłonowe w swoim pojeździe? Podpowiadamy.

czytaj całość »
Jak odpowietrzyć hamulce w motocyklu?

Jak odpowietrzyć hamulce w motocyklu?

Hamulce są najważniejszym elementem pojazdu. To one gwarantują bezpieczeństwo użytkownika, stąd bardzo ważne jest, by dbać o nie należycie. Częste przeglądy i kontrolowanie sprawności może zaważyć o czyimś zdrowiu i życiu. Dobrze jest korzystać z usług mechaników, którzy są najlepiej zaznajomieni z funkcjonalnością motocykli. Powierzanie im jednośladu nie zwalnia jednak nikogo z obowiązku posiadania elementarnej wiedzy na temat tego, jak i kiedy należy uzupełnić olej, czy jak odpowietrzyć hamulce. Dziś prezentujemy, jak to ostatnie można zrobić samemu.

czytaj całość »
Jak wybrać prezent dla motocyklisty?

Jak wybrać prezent dla motocyklisty?

Miłośnicy motocykli to osoby o specyficznym guście. Są zakochani w swoich jednośladach i z pewnością poświęcają im każdą wolną chwilę. Jeśli stoisz właśnie przed wyborem i zastanawiasz się jak wybrać prezent dla motocyklisty by trafić w jego gusta, to dziś podpowiemy Ci na co się zdecydować. Najlepszym rozwiązaniem będą rzeczy bezpośrednio związane z motorem.

czytaj całość »
Jaki filtr powietrza wybrać do motocykla?

Jaki filtr powietrza wybrać do motocykla?

Jeśli motocykl jest Twoją pasją, warto o niego zadbać, wybierając akcesoria i części najwyższej jakości. Pamiętaj, że sprawny technicznie motocykl, to gwarancja bezpiecznych podróży. Ważnym elementem, wymagającym uwagi, jest filtr powietrza, którego podstawową rolą jest eliminacja zanieczyszczeń przedostających się do silnika wraz z zasysanym powietrzem. Sprawdź jaki filtr powietrza do motocykla wybrać, by był niezawodny w każdej sytuacji. 

czytaj całość »
Oleje silnikowe – jaki rodzaj wybrać?

Oleje silnikowe – jaki rodzaj wybrać?

O tym, jak ważny dla prawidłowej pracy samochodu jest właściwie dobrany olej, nikogo nie trzeba przekonywać. Odpowiednia ilość płynu jest konieczna, by uchronić silnik przed zatarciem, a pozostałym częściom zapewnić możliwie długi okres funkcjonowania. Bądź świadomy potrzeb swojego samochodu i dbaj o niego odpowiedzialnie, wybierając jedynie produkty najwyższej jakości i, co więcej, dostosowane do potrzeb pojazdu. Warto poznać dostępne na rynku rodzaje olejów silnikowych i ich specyfikę jeszcze przed podjęciem decyzji o zakupie. 

czytaj całość »
Jak dobrać ciśnienie w oponach motocyklowych?

Jak dobrać ciśnienie w oponach motocyklowych?

Co daje odpowiednie ciśnienie powietrza w oponach motocyklowych? Przede wszystkim bezpieczeństwo i komfort jazdy, ale i ma wpływ na trwałość i dobry stan całej maszyny. Każdy motocyklista lubiący jazdę sportową, terenową doskonale zdaje sobie sprawę, jak bardzo ważną kwestią jest dbanie o odpowiednią ilość powietrza.

czytaj całość »
Co nam mówią oznaczenia opon motocyklowych?

Co nam mówią oznaczenia opon motocyklowych? 

Na oponie motocyklowej znajduje się wiele liczb i innych znaków, z których każdy niesie konkretną informację. Znajomość oznaczeń które pojawiają się na oponach motocyklowych pozwala na odpowiednie ich dobranie oraz pielęgnację. Pamiętajmy że opony są bardzo ważnym elementem motoru, pozwalają na stabilną, bezpieczną jazdę, dlatego warto poświęcić im odpowiednią uwagę.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium